Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 161 людина

Учаснику зовнішнього оцінювання

Дата: 20 грудня 2020 о 12:07, Оновлено 2 листопада 2021 о 10:42
Автор: Бокал С. І.

УЧАСНИКУ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО

ПІДГОТОВКА

РЕЄСТРАЦІЯ

РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО

АПЕЛЯЦІЇ

ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ УЧАСНИКІВ

НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести  щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Якщо учасник  / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Учасники ЗНО

Участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО) може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Предмети ЗНО

Зовнішнє оцінювання у 2022 році налічуватиме 13 тестувань: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту)*, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

* ЗНО з математики (завдання рівня стандарту) здійснюється лише для проведення ДПА (результат тільки за шкалою 1-12 балів); результати зовнішнього оцінювання з математики (завдання рівня стандарту) за рейтинговою шкалою 100-200 балів не встановлюються.

Програми ЗНО та мова тестів

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам ЗНО, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, від 20 грудня 2018 року № 1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Реєстрація на ЗНО

Реєстрація на ЗНО-2022 розпочнеться у лютому 2022 року. Докладніше...

Документи,
що підтверджують
реєстрацію
та інформаційна
сторінка

Документом, що підтверджує реєстрацію, є Сертифікат ЗНО-2022 (Сертифікат).

Сертифікат є обов’язковим документом для допуску в пункти проведення ЗНО, у ньому проставляють відмітки про проходження тестувань. Також Сертифікат містить номер та PIN-код, які потрібні для входу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО.

Інформаційна сторінка є особистим джерелом інформації для кожного учасника ЗНО. Вона містить у собі реєстраційні дані особи, з неї учасник / учасниця ЗНО роздруковує запрошення-перепустку до пунктів зовнішнього оцінювання, а після проходження тестування – Інформаційну картку з результатами зовнішього оцінювання. Вхід на власну інформаційну сторінку можливий через сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) www.testportal.gov.ua або сайти регіональних центрів.

Запрошення-перепустка

Місце, дата та час проведення ЗНО зазначаються в запрошенні-перепустці.

Запрошення-перепустка НЕ надсилатиметься поштою – її потрібно роздрукувати зі своєї Інформаційної сторінки.

Запрошення-перепустки буде розміщено на Інформаційних сторінках не пізніше ніж за три тижні до початку проведення основної сесії зовнішнього оцінювання.

Терміни проведення ЗНО-2022

ЗНО-2022 проводитиметься з 23 травня до 15 липня

Можлива кількість тестувань для учасників

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року № 498 кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів*.

* Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.

ЗНО та вступ до ЗВО

Перелік конкурсних предметів, творчих заліків та творчих конкурсів для вступу на навчання для здобуття освітнього ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань) на відкриті, фіксовані та небюджетні конкурсні пропозиції на основі повної загальної середньої освіти визначено в додатку 4 УМОВ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В 2022 РОЦІ.

У 2022 році при вступі до закладів вищої освіти прийматимуться сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років у будь-яких комбінаціях на вибір вступника.

Для вступу до закладу вищої освіти (ЗВО) для навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (двох – у випадку проведення творчого конкурсу). Якщо ж як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник матиме право подавати сертифікат ЗНО однієї з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська) на власний розсуд.

ЗНО&ДПА

ЗНО&ДПА та особливості деяких тестових робіт. Докладніше…

Результати ЗНО із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для осіб, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

– українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);

– математика* (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));

– історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;

– один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

* Здобувач освіти може вибрати для проходження ЗНО математику, за умови якщо він вивчав цей навчальний предмет на профільному рівні і потребує встановлення результату зовнішнього оцінювання з нього за шкалою 1 - 12 балів (оцінки за ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти) та/або потребує встановлення з нього результату ЗНО за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів, який використовується під час конкурсного відбору для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти (результат за шкалою 100 - 200 балів), про що має зазначити під час реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні.

Особливості ДПА з іноземних мов та математики

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;

– для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Підготовка до ЗНО

Докладніше...

Процедура та особливості
визначення результатів

Процедура визначення результатів. Докладніше…

1. Результати зовнішнього оцінювання осіб, які складатимуть ДПА:

  • оцінки з ДПА у критеріальній шкалі 1-12 балів (як правило, за чотири предмети). Такі бали проставляються у свідоцтві про повну загальну середню освіту. 

  • бали в рейтинговій шкалі 100-200 балів, які використовуються для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти, отримують (у разі подолання порогу "склав / не склав»):

– ті учасники / учасниці, які вказали під час реєстрації для участі в ЗНО-2022 на необхідність визначення такого результату для предметів, із яких вони складатимуть ДПА;

– усі учасники / учасниці, які під час реєстрації на ЗНО-2022 обрали предмети тестування, із яких вони не складатимуть ДПА.

Зверніть увагу! Результат ЗНО за шкалою 100-200 балів за виконання сертифікаційної роботи з математики (завдання рівня стандарту) не встановлюється!

2. Результати ЗНО інших категорій осіб:

  • бали в рейтинговій шкалі 100-200 балів, які використовуються для вступу до закладів вищої та фахової передвищої освіти, та які учасники / учасниці ЗНО отримують у разі подолання порогу "склав / не склав».

Процедура проходження ЗНО

Докладніше...

Додаткова сесія ЗНО

Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії ЗНО, проводиться додаткова сесія.

Особливості подання документів для проходження зовнішнього оцінювання під час додаткової сесії визначають Умови участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання, що розробляє та затверджує УЦОЯО.

Подання особами документів для участі в додатковій сесії може здійснюватися в основний період реєстрації (перереєстрації), додатковий період, а також під час проведення основної сесії зовнішнього оцінювання. Докладніше...

Характеристики сертифікаційних робіт ЗНО-2022   https://www.pedrada.com.ua/files/news/2021/Nakaz_UTSOYAO_Harakterystyky_robit_ZNO_2021_Pedrada.pdf

  Український центр оцінювання якості освіти схвалив наказ щодо змін характеристик сертифікаційних робіт ЗНО, що визначають особливості тестів з кожного предмета. Таку інформацію опублікували на сайті УЦОЯО. Завдяки оновленому документу, кожен майбутній учасник ЗНО-2022 зможе добре підготуватися до іспитів, враховуючи особливості тестів з різних предметів. Насамперед особливості характеристики кожного тесту визначають його структуру, кількість та типи завдань, час на виконання завдань, кількість балів, що можна отримати, правильно виконавши всі завдання тесту.

     Загалом структура тестів з більшості предметів залишилася незмінною. Окрім того, відбулися зміни в структурі тесту ЗНО з математики. Таким чином, тест зовнішнього незалежного оцінювання профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість 34. Також буде скорочений час на роботу над тестом з 210 до 180 хвилин.

     Зокрема, незначних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52. Варто зазначити, що задля ефективної підготовки до тестів зовнішнього незалежного оцінювання з різних навчальних предметів випускники закладів освіти можуть використовувати різні дистанційні платформи, зокрема ЗНО-онлайн.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.